English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

KAPADOKYA’NIN OTELLERİ

KAPADOKYA’NIN OTELLERİ

Yazan: Ayça Olcaytu İşçen

Nisan 2007

 

İnanılmaz doğası ve insanı sarhoş eden tarihi atmosferinin yanı sıra Kapadokya’yı adeta bir oteller cenneti olarak tanımlamak sanırız abartılı olmaz. Bu sayımızda açtığımız “Kapadokya’nın Otelleri” dosyasını önümüzdeki sayılarda da devam ettirerek bu cenneti sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

 

Ülkemize gelen yabancı konukların neredeyse yarısına yakın bir bölümünün ziyaret ettiği Kapadokya bölgesi son yıllarda yurt içinde de popüler bir uğrak yeri haline geldi. Ortalama konaklama oranının yaklaşık iki gece olduğu bölgede yılın dört mevsiminde farklı ülkelerden konuklara rastlamak mümkün. Kapadokya bölgesinde yıldızlı otellerden, özel belgeli küçük otellere ve pansiyonlara kadar yüzlerce konaklama tesisi bulunuyor. Bu tesislerin bölgenin yatak gereksinimini fazlasıyla karşıladığını söyleyebiliriz.

 

Benzeri dünyanın hiçbir yerinde olmayan oteller

İlk sayımızda başlattığımız ve önümüzdeki sayılarımızda da devam edecek olan “Kapadokya’nın Otelleri” dosyamızda bölgedeki seçkin konaklama tesislerini sizlere tanıtmaya çalışacağız. Tanıtım dosyamızı Kapadokya’nın kendine özgü, benzeri dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan otelleri ile başlatıyoruz. Çoğu kaya içine oyularak ya da yöreye özgü tüf taşından yapılmış olan bu otellerde, tarihi doku, Anadolu’ya özgü kültürle iç içe geçmiş durumda. Deneyimli ve konusunda eğitimli çalışanlarının sunduğu nitelikli hizmetin, konuklarını adeta yakın dostları gibi misafir eden otel sahiplerinin güler yüzü ile birleştirildiği Kapadokya otelleri kapılarını sizler için açıyor. 

 

Not: Bu yazı Peribacası Kapadokya Kültür ve Tanıtım Dergisi’nin Nisan 2007 sayısında yayınlanmıştır. Derginin telif hakları ile korunmaktadır. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.
www.cappadociaexplorer.com

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 2919 Eklenme Tarihi Tarih: 2009-06-18

Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 65311283 ziyaretçi
Bugün : 3551 ziyaretçi
Dün : 47513 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.38 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com