English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum
    Kapadokya Yaşam ve Gezi Rehberi - 2009  
Kapadokya Yaşam ve Gezi Rehberi - 2009

Kapadokya Yaşam ve Gezi Rehberi, yılda bir kez Türkçe-İngilizce olarak yayınlanmaktadır. 346 sayfa olan rehber kitabımız, Kapadokya gezi ve firma rehberi şeklinde tasarlanmıştır. Kitabımızın yaklaşık olarak yarısında geniş bir Kapadokya anlatımı yer almaktadır. Bu bölüm Yavuz İşçen tarafından yazılmıştır. Nevşehir, Aksaray, Kayseri ve Niğde’yi de içine alacak şekilde bölgede gezilebilecek 200’den fazla yer hakkında çok değişik ve ilginç bilgilere yer verilen kitabımızda 450’den fazla fotoğraf kullanılarak metinler görsel olarak desteklenmiştir.
Kitabın kalan yarısında ise Kapadokya’nın seçkin turizm firmalarının yer aldığı bir tanıtım bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm ise Ayça Olcaytu İşçen tarafından yazılmıştır. Her firmaya 2 sayfa ayrılarak oluşturulan tanıtım bölümünde, yıldızlı oteller, butik tarz hizmet veren oteller, restoranlar, şarap üreticileri, gösteri ve kültür merkezleri, bölgede hizmet veren turizm acentaları, atlı safari, cross golf, dağ bisikleti, trekking ve balon gibi doğa aktiviteleri düzenleyen firmalar, halı, seramik, çömlek, oniksten yapılan hediyelik eşya üretici-satıcıları, antikacılar ve organik tarım üreticileri gibi birçok firma hakkında bilgi edinebilmek mümkündür.
Alanında bir ilk olan Kapadokya Yaşam ve Gezi Rehberi, ilk baskısını yaptığı 2008 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanarak yurtdışı turizm fuarlarında bakanlık kanalıyla dağıtılabilecek bir materyal olarak belirlenmiştir. Ayrıca, aynı yıl içinde Kapadokya Meslek Yüksek Okulu bünyesinde ders kitabı olarak okutulmuştur.

Dağıtım Ağımız
Kapadokya Yaşam ve Gezi Rehberi, ücretli ve ücretsiz olarak iki şekilde dağıtılmaktadır. Ücretli dağıtım kapsamında Türkiye’nin önemli turistik merkezlerinde özellikle yabancı yayınların satıldığı kitapçılarda satışa çıkmaktadır. Bu amaçla, Türkiye genelinde yayın dağıtımı yapan firmaların dağıtım ağlarından yararlanılmaktadır. Kapadokya bölgesinde ise bilinen dergi ve kitap satış noktalarında yayınlarımızı bulabilirsiniz.
Kitabımızın basılan miktarının yaklaşık yarısı ücretsiz dağıtım kapsamında ilgililere ulaştırılmaktadır. Bu çerçevede yayınlarımız, Ankara’daki yabancı elçilik personeline kurye yolu ile elden teslim edilmektedir. Kapadokya bölgesi ile iş yapan turizm acentalarına, Ankara’da Milli Kütüphane başta olmak üzere halk kütüphanelerine ve üniversite kütüphanelerine, Kapadokya bölgesindeki il turizm müdürlüklerine, bölge belediyelerine, kaymakamlıklara ücretsiz olarak ulaştırılmaktadır. Yurtiçinde İstanbul’da yapılan EMITT Fuarı’nda, yurtdışında ise Turizm Bakanlığı, KAPTİD ve fuarlara katılan Kapadokya firmaları aracılığıyla önemli turizm fuarlarında dağıtılmaktadır.

İçindekiler:
Genel Bilgi
Kapadokya Tarihi
Kapadokya Kronolojisi
Nevşehir
Aksaray
Kayseri
Niğde
Kapadokya’nın Seçkin Firmaları
- Kapadokya’nın Turizm Acentaları
- Kapadokya’nın Otelleri
- Kapadokya Mutfak Kültürü
- Kapadokya’da Şarapçılık
- Kapadokya’da Doğa Aktiviteleri
- Kapadokya’da El Sanatları
- Kapadokya’nın Antikacıları
- Kapadokya’da Gösteri ve Kültür Merkezleri
- Kapadokya’da Organik Tarım
Firma Listeleri
Yer Adları Dizini

Kitabımızın Teknik Özellikleri ve Bilgiler
Ölçü             : 12 x 21.5 cm
Sayfa sayısı : 346
Kağıt            : 90 gr mat kuşe
Kapak          : 350 gr mat kuşe + mat selefon + bölgesel lak
Satış fiyatı    : 20 TL
Yazar           : Yavuz İşçen ve Ayça Olcaytu İşçen
Kitabın dili    : Türkçe & İngilizce

Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 89963298 ziyaretçi
Bugün : 58307 ziyaretçi
Dün : 148598 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.22 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com