English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Destination Cappadocia TUREB ödülünü aldı

Destination Cappadocia TUREB ödülünü aldı

Peribacası Kapadokya Kültür ve Tanıtım Dergisi ekibi tarafından hazırlanarak, Kapadokyalı kuruluşların ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 2008 ve 2010 yılında basılan “Destination Cappadocia” başlığı altındaki kitaplar, Turist Rehberleri Birliği (TUREB) tarafından ödüle layık görüldü. Bu yıl dokuzuncusu verilen TUREB Ödülleri, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü’nde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir törenle sahiplerine sunuldu. Gecede Kapadokya ile ilgili ödül alan bir diğer çalışma ise Klasik Keyifler Projesi oldu.

Yaklaşık 400 kişinin katıldığı törende, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı temsilen Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet Arı ve TUREB Başkanı Şerif Yenen birer konuşma yaptılar. Şerif Yenen, T.B.M.M. Turizm Komisyonu’nda görüşülmek üzere bekleyen “Profesyonel Turist Rehberliği Meslek Yasa Tasarısı” hakkında kısa bilgi verirken, Ahmet Arı da rehberlerin isteği doğrultusunda bir yasa yapmaya çabaladıklarını söyledi. 
Aynı zamanda Dünya Rehberler Günü’nün kutlandığı yemekli geceye Ahırkapı Roman Orkestrası’nın sürpriz müzik grubu olarak katılması ayrı bir keyif verdi.

Destination Cappadocia
‘Tanıtım’ dalında “Destination Cappadocia” başlığı altında, Peribacası Kapadokya Kültür ve Tanıtım Dergisinin Kapadokya’yı tanıtan yayınlarına verilen ödülü, dergi ekibi adına Ayça Olcaytu İşçen ve Yavuz İşçen aldılar.
İlk kez 2008 yılında 96 sayfa olarak İngilizce yayınlanan ve genel hatlarıyla Kapadokya’yı tanıtmayı amaçlayan kitap, Anatolian Houses, Argeus Tourism & Travel, CCR Hotels & SPA, Güray Seramik Collection, Kale Konak Guesthouse, Kapadokya Balloons, Peri Tower Hotel, ProperTravel ve Şömine Restaurant’ın sponsorluğunda basılmıştı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Kapadokya Altyapı Hizmet Birliği’nin (KAPHİB) katkılarıyla 2010 yılında ikinci kez basılan “Destination Cappadocia”, yine İngilizce dilinde ve 120 sayfa olarak hazırlandı. Aynı yıl, “Destination Cappadocia” başlığı altında basılan bir diğer kitap ise “Cappadocia Outdoor Sports Guide” oldu. Her iki yayın da yurt içi ve yurt dışındaki turizm fuarlarında ücretsiz olarak dağıtıldı.
Peribacası Kapadokya Kültür ve Tanıtım Dergisi Yayınları kapsamında, Nisan 2007’den bu yana 9 derginin yanı sıra Kapadokya’yı Türkçe ve İngilizce dillerinde tanıtan 11 farklı kitap yayınlandı.

Klasik Keyifler
‘Otantiklik’ dalında ödül alan ve klasik oda müziğini Kapadokya’nın kendine özgü mekanlarında müzik severlerle paylaşma amacını taşıyan “Klasik Keyifler Oda Müziği Konserleri Projesi”, dünyaca ünlü keman sanatçısı Ellen Jewett ile hem profesyonel bir rehber hem de tarihçi olan eşi Hüsam Süleymangil tarafından organize ediliyor. 

9. TUREB Ödülleri’ni alanlar
İnternette
www.tureb.net adresi üzerinden yapılan oylama sonucu belirlenen ödüller, ‘Tanıtım’, ‘Sürdürebilirlik’, ‘Konukseverlik’, ‘Otantiklik’ ve ‘Turizm Eğitimi’ dallarında olmak üzere 5 dalda dağıtılıyor. TUREB Ödülleri, ülkemizin tarihi, turistik değerlerinin tanıtımında önemli bir görev üstlenen profesyonel turist rehberleri aracılığıyla ilgililer ve kamuoyunun dikkatini tarih ve kültür mirasımızın önemi, korunması ve sürdürülebilir turizm konularına çekmek amacıyla veriliyor.
2011 Yılı TUREB Ödülleri’ni kazanan diğer isimler ise şöyle:

Tanıtım:

Martine Atalay
Fransız asıllı Türk vatandaşı Martine Atalay, tarafsız ve zengin bir içeriğe sahip olan “guide-martine.com” adresinden ülkemizin tanıtımına katkıda bulunuyor.

Süreli Yayıncılık:

NTV Radyo Laterna - Özge Ersu
Profesyonel turist rehberi ve müzik tarihçisi olan Özge Ersu, hazırladığı “Radyo Laterna”da dinleyicilerinin ruhunu gidemedikleri yerlere, yaşayamadıkları zamanlara götürüyor.

Kitap Yayıncılığı: ARKEOATLAS
Türkiye'nin arkeolojik değerleri ile ilgili özgün araştırmalar ve değerlendirmeler her yıl biraraya toplanarak Arkeoatlas Dergisi’nde yayınlanıyor. Editörlüğünü Doç. Dr. Necmi Karul’un yaptığı Arkeoatlas Dergisi, kapsamlı, güncel bilimsel değerlendirmeler sunuyor.

Sürdürülebilirlik:

Mehmet İhsan Şimşek – İBB Park ve Bahçeler Müdürü
Şimşek, İstanbul’un çevre düzenlemesi konusundaki başarılı çalışmalarıyla tanınıyor.

Meral Olcay – Yedikule Hayvan Barınağı Gönüllü Yöneticisi
3000 köpeğin yuvası olan Yedikule Hayvan Barınağı’nda gönüllü yönetici olan Meral Olcay, sokağa atılan köpeklere güvenilir bir mekan sunulabilmesi amacıyla çalışıyor.

Konukseverlik:

Topkapı Sarayı Konyalı Restoran Personeli
Konyalı Restoran’ın personeli, rehberleri ve turistleri en iyi biçimde ağırlayıp, yakın ilgi gösteriyor.

Otantiklik:

Otantik Ürün: Türk Kahvesi Derneği
Türk Kahvesi Derneği, kültürümüzün önemli bir öğesi olan kahve kültürünü yaşatmak ve yaygınlaştırmak için çalışmalar yapıyor.

Otantik Mutfak: Nar Lokantası
İstanbul Rehberler Odası’nın Gastronomi Uzmanlaşma Eğitim Programı’nın mimarı, dünya çapında Osmanlı mutfağı uzmanı olan Vedat Başaran çalışmalarını Nar Lokantası’nda başarıyla sürdürüyor.

Turizm Eğitimi: Hayri Fehmi Yılmaz
İstanbul Rehberler Odası'nın uzmanlaşma seminerleri ve uygulama gezilerinde eğitmenlik görevini üstlenerek engin bilgi birikimini meslektaşlarıyla paylaşıyor.

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 33338 Eklenme Tarihi Tarih: 2012-02-23

Ayça Olcaytu İşçen, Yavuz İşçen ve Şerif Yenen
Ayça Olcaytu İşçen, Yavuz İşçen ve Şerif Yenen
Ayça Olcaytu İşçen, Yavuz İşçen ve Şerif Yenen
Ayça Olcaytu İşçen, Yavuz İşçen ve Şerif Yenen
Ayça Olcaytu İşçen ve Yavuz İşçen
Ayça Olcaytu İşçen ve Yavuz İşçen
Hüsam Süleymangil
Hüsam Süleymangil
TUREB 2011 Ödüllerini alanlar
TUREB 2011 Ödüllerini alanlar
TUREB 2011 ödüllerini alanlar
TUREB 2011 ödüllerini alanlar
Ayça Olcaytu İşçen, Yavuz İşçen ve Gülçin Tezel
Ayça Olcaytu İşçen, Yavuz İşçen ve Gülçin Tezel
TUREB Başkanı Şerif Yenen
TUREB Başkanı Şerif Yenen
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet Arı
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet Arı

Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 46866892 ziyaretçi
Bugün : 20470 ziyaretçi
Dün : 35800 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 15.38 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com