English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Salomon Kapadokya Ultra Trail® etkinliğine büyük ilgi

Salomon Kapadokya Ultra Trail® etkinliğine büyük ilgi

18 yaşından 85 yaşına 51 ülkeden 1100 sporcunun kayıt olduğu Salomon Kapadokya Ultra Trail® 110+ km, 60+ km ve 30+ km koşuları rekor katılım ile 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde koşu tutkunlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor. Argeus Travel & Events tarafından organize edilen ve 01 Ekim’de kayıtların kapandığı Salomon Kapadokya Ultra Trail® koşularına uluslararası ilgi ve katılım sayısındaki artış dikkat çekiyor. İşaretlenmiş patikalarda sabahın ilk ışıklarıyla başlayarak gece boyu devam edecek yarışlar katılımcıların kendi limitlerini en üst düzeyde test ettiği bir spor, macera ve dayanıklılık etkinliği.

En yüksek katılımın Fransa, İtalya, İngiltere, Almanya  ve ABD’den olacağı koşulara katılmak için 6 kıtadan 450’si yabancı 1100 sporcu Kapadokya’da buluşacak. 320 kadın katılımcının start alacağı koşularda 780 erkek koşucu arasında en deneyimli isim ise bu yıl 85 yaşına basan René Bachelard. Dünyanın en ünlü patika koşusu UTMB’nin fikir babalarından olan tecrübeli Fransız patika koşucusu Türkiye’de ilk kez koşacak. Salomon Türkiye takımının yanı sıra Amy Sproston (ABD), Anna Marie Watson (GBR), Elena Polyakova (RUS), Ford Smith (USA), ve Dreama Walton (USA)’ın aralarında yer aldığı çok sayıda elit atlet 110 K mücadelesinde boy gösterecek. 2016 yılında UTMB’de 3.lüğe ulaşan, Trans D'Havet ve Lavaredo Ultra Trail’de kürsüde yer alan İtalyan Graziana PE ve Britanyalı sporcu Anna-Marie Watson yarışın favori isimleri arasında gösteriliyor. Ülkemizden de çok önemli sporcuların katıldığı organizasyonda Mahmut Yavuz, Aykut Çelikbaş, Faruk Kar, Alper Dalkılıç, Kemal Kukul gibi tecrübeli ve başarılı isimler öne çıkıyor.

Dünyanın en ünlü patika koşularından UTMB organizasyon ekibi ve uluslararası patika koşularının tanınmış isimlerinin katılacağı organizasyona yerli-yabancı önemli basın mensupları da ilgi gösteriyor. Organizasyonun uluslararası medyada yer bulmasıyla dünya çapında ilgi görmesi ve yakın gelecekte dünya patika koşuları takviminde yer alması bekleniyor.

Kapadokya patika koşularıyla dünyanın 12 harikası arasına girmeye aday

Salomon Kapadokya Ultra Trail® mücadeleleri henüzüçüncü yılında  Ultra Trail World Tour takviminde “Future Event” ünvanı ile gerçekleştirilecek. Ultra Trail® World Tour takviminde yer alması için en önemli adım olarak kabul edilen bu ünvan uluslararası katılımın artması ve önde gelen sporcuların Kapadokya’da boy göstermesi açısından da son derece önemli. Parkuru çevreleyen eşsiz doğal güzellikler ve sporcu dostu organizasyon standartlarıyla değerlendirmeyi geçerek dünyanın 12 gözde ultra trail parkuru arasına girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

110+ km, 60+ km ve 30+ km mesafelerdeki üç koşu rotasının her biri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, peribacaları, kaya kiliseleri, yeraltı şehirleri ile çevrili gerçek ile hayal arası masalsı bir coğrafyada eşsiz birer koşu deneyimi vadediyor. Bölgenin turizm alt yapısı, mağara otellerde konaklama imkânı, balon uçuşları ve yerel restoranları ise bu muhteşem koşuyu katılımcılar için unutulmaz bir tatil ve deneyim haline getiriyor.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya kültür turizmi için önemli bir merkez olmasının yanı sıra, ev sahipliği yaptığı rekor katılımlı koşu ve bisiklet organizasyonlarıyla Türkiye’nin önde gelen spor turizmi merkezleri arasındaki yerini koruyor. Spor organizasyonlarındaki tecrübesiyle Argeus ekibi önderliğinde, yerel yönetimler ve yöredeki firmaların desteklediği Salomon Kapadokya Ultra Trail® mücadeleleri güçlü sponsorlarla işbirliği yaparak katılımcı sayısını ve hedeflerini her geçen gün yükseltiyor. Koşuların yanı sıra sergi alanları, söyleşi, film gösterisi, çocuk yarışı gibi yan etkinliklere de yer veren organizasyonun bölge turizmine katkısı, sosyal ve kültürel yararları ve tanıtımına sağladığı katma değer ile göz dolduruyor. Ürgüp’ten başlayarak Kapadokya’nın köy ve kasabalarından geçen parkur her geçen yıl bölge halkının artan ilgisiyle izleyici sayısını da arttırıyor. Özellikle genç nesilleri spora teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve 750 ilköğretim öğrencisinin katıldığı ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği Forum Kapadokya Çocuk Koşusu bir final etkinliği olarak yörede spor kültürünün temellerinin atılmasına katkı sunmayı hedefliyor.

Salomon Kapadokya Ultra Trail® Etkinlik Programı

21 Ekim 2016 Cuma

Basın Toplantısı, Elit Sporcular ile Söyleşi (15:00, Forum Kapadokya)

Teknik Toplantı (18:00)

Açılış yemeği (19:00)

Koşu Fuarı (tüm gün)

22 Ekim 2016 Cumartesi

Salomon Kapadokya Ultra Trail® 110 K ve 60 K başlangıç ( 07:00)

Salomon Kapadokya Trail 30 K başlangıç (10:00)

23 Ekim 2016 Pazar               

Forum Kapadokya Çocuk Koşusu (10:00)

Ödül Töreni 

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 27690 Eklenme Tarihi Tarih: 2016-10-05

Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 65477066 ziyaretçi
Bugün : 46523 ziyaretçi
Dün : 42881 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.43 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com