English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum

Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na atanan beş üye belli oldu

Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na atanan beş üye belli oldu

Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun boşalan üyeliklerine Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından atanan beş üyenin ismi belli oldu. Kurulda görev yapacak üyeler Doç. Dr. Özlem Güzey, Yrd. Doç. Dr. Osman Doğanay, Dr. Bülent İşler, İsmail Toker ve Hayati Binler olarak belirlendi. Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu başkanı, yardımcısı ve bir üyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Aralık 2013’te görevden alınmış, bir üye hariç kalan üyeler de istifa etmişti.

Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na atanan yeni üyeleri kısaca tanıyalım:

Doç. Dr. Özlem Güzey (Şehir Plancısı): 1967 Ankara doğumlu olan Güzey, lisans, yüksek lisans ve doktorasını ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde yaptı. Halen Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Güzey’in uzmanlık alanları kent planlama, kentsel dönüşüm ve kent sosyolojisi.

Yrd. Doç. Dr. Osman Doğanay (Arkeolog): Çalışmalarına Aksaray Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü’nde devam eden Doğanay, daha önce Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü’nde görev yapıyordu. Ermenek ve yakın çevresinde çalışmalar yapan Osman Doğanay, 2010 yılından bu yana Konya-Bozkır karayolu üzerinde bulunan Zengibar Kalesi arkeolojik yüzey araştırmalarına başkanlık ediyor.

Dr. Bülent İşler (Sanat Tarihçi): Gazi Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanatlar Anabilim Dalı’nda görev yapıyor. Ortaçağ Gürcü sanatı üzerine çalışmaları bulunuyor.

İsmail Toker (Yüksek Mimar): Ankara Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nda görev yaptı.

Hayati Binler (Yüksek Mimar): 1960 Isparta doğumlu olan Binler, Ankara DMMA Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık  Bölümü’nde Koruma ve Restorasyon Uzmanlığı alanında gerçekleştirdi. Ankara (2006-2010) ile Edirne (2010-2014) Kültür Varlıklarını Koruma Kurullarında görev yaptı. Edirne Vakıflar Bölge Müdürü olarak hizmet veren Binler, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait cami, han, kervansaray, türbe vb. yapıların restorasyonlarında çalıştı. 

Okunma Sayısı Okunma Sayısı: 32941 Eklenme Tarihi Tarih: 2014-03-05

Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 52768244 ziyaretçi
Bugün : 19181 ziyaretçi
Dün : 29621 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.42 sn

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com