English
Men
Kapadokya Rehberi
Peribacası Dergisi
Peribacası Kapadokya Yayınları
Kapadokya Firmaları
Kapadokya Fotoğrafları
Kapadokya Fotoğrafçıları
Kapadokya Haritaları
Kapadokya Karikatürleri
Kapadokya ve Sanat
Kapadokya Yazıları
Kapadokya Yayın Arşivi
Kapadokya Efemera Arşivi
Kapadokya Video-Film Arşivi
Sosyal Medya Adreslerimiz
Sivil Toplum Kuruluşları
Önemli Telefonlar ve Linkler
Site Güncellemeleri
Belge ve Fotoğraflarda Kapadokya
Firma Arama
Şehir
İlçe-Belde
Hizmet Alanı
Firma
Anket

Sanat ve müzik festivalleri Kapadokya'ya olan ilginin artmasını sağlıyor mu?
       
Evet.
Hayır.
Mail List
Yeni Kayıt
Şifremi Unuttum
Firma Hizmet Alan :   Turizm acentası   

KAPADOKYA'NIN ACENTALARI
Yazan: Ayça Olcaytu İşçen
Ocak 2010/Ankara


Kapadokya bölgesinde çeşitli turlar, aktiviteler ve organizasyonlar gerçekleştiren profesyonel turizm acentaları bulunuyor. Evinizin kapısından çıktığınız andan, evinizden içeriye adım attığınız ana kadar gezinizi ustalıkla planlayan bir acentanın rahatlığında Kapadokya'ya gelebilirsiniz. Gezinizi kendiniz de planlayabilirsiniz pek tabii ki; ama ulaşım, kalacağınız oteli seçmek, size Kapadokya'yı profesyonelce tanıtacak bir rehber bulmak, yapacağınız etkinlikleri organize etmeye çalışmak bazen çok yorucu olabilir. Bırakın alanında uzman, tek işi bu olan insanlar isteğiniz doğrultusunda sizin için gereken neyse yapsınlar. Size de bavulunuzu alıp yollara düşmek ve tatlı maceranın kollarına kendinizi atmak kalsın.

Bölgedeki turizm acentalarının en büyük özelliği çok geniş turizm olanakları sunan Kapadokya bölgesinde standart dışı, kişiye özel turlar organize edebilmek. İyi bir acentayla bölgeyi karış karış dolaşabilir, en iyi mağara otellerde konaklayabilir, şık lokantalarda yöresel lezzetleri tadabilir, balona binebilir, dağ tırmanışı yapabilir, ATV, jeep ya da atlı safari turlarına katılabilir, Zamantı Irmağı'nda rafting yapıp, Mevlevi dervişlerin sema ayinine katılabilirsiniz. Orijinal bir evlilik mi planlıyorsunuz, örneğin balonda, bir Kapadokya kilisesinde ya da vadisinde? Balayınızı çok özel kılmak ya da işinizle ilgili toplantıları burada yapmak, hatta özel bir yemekli davet vermek de istiyor olabilirsiniz. Bu liste uzar gider, önemli olan tüm bunları organize edecek profesyonellerin Kapadokya'da bulunduğunu bilmenizdir.

Pek çoğu sadece Kapadokya'da değil, Türkiye çapında, hatta yurtdışında da geziler organize eden belli başlı acentaları bu bölümde tanıtmaya çalıştık.


Not: Bu yazı “Kapadokya Yaşam ve Gezi Rehberi-2010” kitabında yayınlanmıştır. Kitabın telif hakları ile korunmaktadır. Hiçbir şekilde kopyalanamaz. www.cappadociaexplorer.com


:: Argeus Travel & Events
:: Argonaut Escapades
:: Efor Tour
:: Euphrates Tours
:: Middle Earth Travel
Nevşehir Hava Durumu
Seçimi Hatırla
İl Seç
İstatistik
Toplam : 93088336 ziyaretçi
Bugün : 19290 ziyaretçi
Dün : 39334 ziyaretçi
S. Yükleme Süresi : 0.13 sn
DVZ   ALI SATI

USD :
EUR :
YEN :

toplu mail


Copyright 2009 - Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm fotoğraf, yazı, doküman ve düşünce ürünleri 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz. Aksine davrananlar hakkında avukatımız aracılığı ile hukuki takibat yapılacaktır.
 

cappadocia@cappadociaexplorer.com